Sağlık Haber

57. Türk Pediatri kongresi KKTC’de yapılıyor

Türk Pediatri Kurumu Derneği tarafından düzenlenen 57. Türk Pediatri Kongresi 22-26 Mayıs 2022 tarihleri arasında KKTC’de gerçekleşecek. 

Türkiye’deki en eski ve en köklü pediatri derneği olan Türk Pediatri Kurumu Derneği,   57. Ulusal Kongresini fiziki olarak 22 – 26 Mayıs 2022 tarihlerinde KKTC’de düzenliyor. Limak Deluxe Hotel’de düzenlenecek ve 4 gün sürecek kongreye yoğun katılım bekleniyor. 

Türk Pediatri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Haluk Çokuğraş, “Yıllardır yüksek sayıda katılımcılarla  çok başarılı kongreler düzenledik. Bu kongreler pediatri alanındaki yeniliklerin tüm çocuk hekimlerine ulaştırıldığı ama aynı zamanda da hekimler arasındaki dostlukların ve iletişimin sağlamlaştırıldığı etkinlikler olarak biz çocuk hekimlerinin belleğinde unutulmaz izler bıraktı. 2 yıldır hepimiz pandeminin yarattığı olumsuz koşullarda çalışmaya devam edip, zor şartlar altında çocuklarımızın sağlığı için emek vermeye devam ederken bir araya gelip bilgi dağarcığımızı zenginleştirecek fiziki kongrelerden maalesef uzak kaldık. 2 yıllık aradan sonra 22-26 Mayıs 2022’de Kıbrıs’ta buluşacak olmaktan dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi. 

4 gün sürecek ve 2 bine yakın katılımcının yer alması öngörülen kongre programı da oldukça zengin. Kongre boyunca 7 farklı salonda devam edecek yoğun bilimsel toplantıların yansı sıra katılımcıların, Beslenme, Yeni Doğan, Yoğun Bakım, Gelişimsel Pediatri, Alerji, Bağışıklama ve Pediatrik Kardiyoloji Kurslarına katılma imkanı da olacak. 

Bilgi verici yoğun bilimsel programlar ve çeşitli kurslar ile zenginleşen kongrede hoş bir sürpriz de yer alıyor. Kongre boyunca tüm hekimlerin ve sağlık çalışanlarının katılımına açık olan bir “Öykü Yarışması” düzenleniyor. İnsanlığın yaşadığı en büyük kabuslardan birisi olan Coronavirüs Pandemisinde yaşananların sağlık çalışanları açısından kayıt altına alınmasını amaçlayan öykü yarışmasının konusu Pandemide Hekim Olmak. Tüm hekimler ve sağlık çalışanlarının en çok iki öykü ile katılabileceği yarışmaya başvuran bütün öyküler Türk Pediatri Kurumu tarafından kitaplaştırılacak.

Sağlık haberlerine hızlıca ulaşabilmek hem de destek olmak için Google News'te Sağlık News'e abone olun. 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir