Plastik ve Estetik Cerrahi

Ameliyatsız göz kapağı estetiğinde iple asma yöntemi

Ameliyatsız göz kapağı estetiği düşen göz kapaklarını eski konumuna getiren oldukça konforlu bir uygulamadır. Kesisiz olarak yapılan iple asma işleminin sonuçları ile istenen görünüme kavuşmak mümkün. İple asma işlemi sayesinde göz kapakları kaldırılıyor, gözleri açılıyor, üst göz kapağında beliren herhangi bir sarkma düzeltiyor. Kesi yapılmadığı için iyileşme süreci de son derece kısa ve iz kalmadan gerçekleştirilmiş oluyor. Konu ile ilgili bilgi veren Dr. Gökçe Haspolat, süreci şu şekilde anlattı:

iple asma yönteminde iyileşme süreci kısa sürüyor

‘İple asma yöntemi ile yaptığım ameliyatsız göz kapağı estetiğini yaptıranlar çok mutlu. Çünkü oldukça kısa bir sürede yapılan uygulama sonrası anında sosyal hayata dönüş yapıp, derhal etkisini görebiliyorlar. Hastamla önce bir muayene, ön görüşme gerçekleştiririz ve ardından, arzu ettiğimiz görünümü elde etmek için cilde işaretlemeler yapıarım. Alın bölgesine lokal anestezik enjeksiyon yaptığım için herhangi bir ağrı, sızı söz konusu olmuyor.

İp sayısı istenen görünüme bağlı olarak değişiyor

Şakak başlangıcı ön saç çizgisi içerisine doğru 6D Star askısını yerleştirdikten sonra karar verdiğimiz ölçüde göz kapağını askılıyorum. Yerleştirdiğim ip hem istediğim oranda kaldırmama olanak tanıyor hem de yavaş yavaş dokuya tutunan ve vücudun kolajen üretimini uyaran bir gerilim kaynağı sağlıyor. Bu da pürüzsüz ve daha sıkı bir görünüm yaratıyor. Hastamın ihtiyacına göre ip atma sayısı belirleniyor. Bu bazen 2, 4 bazen 6 adet ipe kadar çıkabiliyor. Askılama işleminden 1 ay sonra hastalarımı görmek istiyorum. Sonucun tam oturmuş halini görmemi sağlıyor. Gerek gördüğüm durumlarda da tekrardan kontrolde ip askılaması yapıyorum.

15 dakika sürüyor

Dediğim gibi 6D Star askısı ile göz kapağı düşüklüğünü ortadan kaldırabiliyoruz üstelik ameliyatsız ve ortalama 15 dakikalık bir işlem sayesinde. Tedavi, hastanın doğal metabolizmasına bağlı olarak 1 ila 2 yıl sürüyor. Gözlerdeki ve kaşlardaki bu değişim inanılmaz bir tazelik katıyor ve gençlik efekti veriyor. Özellikle 6D star askısı ile bu uygulamayı yapmamın sebebi ise, diğer iple yapılan uygulamalara nazaran daha kalıcı bir etki göstermesidir.’

Daha Fazla Göster
Sağlık haberlerine hızlıca ulaşabilmek hem de destek olmak için Google News'te Sağlık News'e abone olun. 

Bir cevap yazın