Beslenme ve Diyet

Andulasyon terapinin kalp ve dolaşım sistemine önemli etkisi!

Diyetisyen Elif Bilgin Baş konu hakkında bilgiler verdi. 

Aylarca süren diyetlere ve yeterli miktarda egzersize rağmen fazla kilolarınızdan kurtulamıyorsanız, daha da kötüsü, binbir çabayla verdiğiniz kiloları tekrar geri alıyorsanız; belki de asıl sorununuz, vücutta sıvı birikmesi, sıvı tutulumu veya ödem, medikal tanımıyla lenfatik dolaşım sistemi sorunudur. Lenfatik sistemin önemi biraz geç de olsa anlaşılmış ve özellikle son yıllarda üzerine yüzlerce bilimsel çalışma gerçekleştirilmiştir. Bu çalışmaların ortak çıktısı olarak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki: Sağlıklı lenfatik sistem, sağlıklı savunma sistemi ve sağlıklı yaşam demektir. Andulasyon teknolojisinin eşsiz özellikleri ile üretilen titreşimler, venöz ve lenfatik akışı stimüle ederek dokularda biriken sıvının ve toksinlerin atılmasını sağlar. Andulasyon, lenfatik sistem yoluyla atıkların kolayca eliminasyonunu ve detoksifikasyonu sağlayarak bağışıklık sistemi ile ilgili bütün fonksiyonlara destek verir. 

 Andulasyon Terapi Sisteminin Lenf Sistemine ve Detoksifikasyona Etkisi; 

* Lenfatik sistemin sürdürülebilir aktivasyonu  

* Dokuda bulunan su birikintilerinin tahliye işleminin artırılması 

* Vücutta bulunan sıvı dağılımının iyileştirilmesi  

* Arındırma ve toksinlerin uzaklaştırılması işlemlerinin iyileştirilmesi Sonuç olarak “Andulasyon” lenfatik dolaşımı destekleyen özel programı sayesinde, bütüncül sağlığımıza birçok anlamda katkı sağlayan gerçek bir detoks olanağı sunar. 

İyi bir kan dolaşımı 

Sağlığımızın devamı için gereken en önemli unsurlardan biri, iyi bir kan dolaşımıdır. Sağlıklı bir kan akışı, hayati fonksiyonların sürdürülebilmesi için son derece önemlidir. Bunun nedeni, sağlığımız için ihtiyaç duyduğumuz herşeyin vücudumuzdaki ilgili bölgelere kan ile taşınmasıdır. Dolaşım sistemi, bütün organları ve dokuları gece gündüz beslemekle görevlidir. Bir yetişkinin kalbi, dakikada ortalama yetmiş kez atar ki bu da günde 100.800 kalp atışı demektir. Yaklaşık yetmiş yıllık bir yaşam süresince ortalama kalp atışı sayısı 2.5 Milyar’ı bulmaktadır. Kalp kası, vasküler sistem aracılığıyla günde 7.000 litre yılda 2.5 Milyon litreden fazla kan pompalar. Fiziksel ya da zihinsel gerginlik ve yük ile birlikte, bu miktar kısa bir sürede iki katına çıkabilir. Özetlemek gerekirse; kalp, bizlere uzun bir hizmet süresi ve düşük tüketim ile birlikte mümkün olan en yüksek performansı sunar. Kronik hastalıkların ortaya çıkmasında en sık görülen benzerlik, bozulmuş bir kan dolaşımıdır. Kötü bir kan dolaşımı söz konusu olduğunda, vücudun pek çok bölgesi, başta oksijen ve enerji üretimi için kullanılan besinler olmak üzere yaşamsal bileşenlerden mahrum kalır. Başlangıçta, hücrelerin, dokuların ve organların fonksiyon kapasitesi düşer. Kan dolaşımı bozukluklarının uzun süre iyileştirilemediği ve devam ettiği durumlar tehlikeli, hatta bazen ölümcül olabilmektedir. Bu noktada, maalesef oldukça sık görülen felci örnek olarak gösterebiliriz. 

Daha hızlı iyileşme 

Andulasyon terapisi, kan dolaşımını düzenler, dolayısıyla kan akışını ve kanın viskozitesini iyileştirir. Damar duvarının sağlıklı ve esnek bir şekilde genişleyip daralmasını sağlayarak iltihaplanmaları önlerken, damarları daraltan ve kan akışını bozan plak oluşumunu da engeller, kan basıncını düzenler. Daha iyi bir kan dolaşımı sayesinde başta oksijen ve besinler olmak üzere yaşamsal bileşenler vücudun her noktasına ulaşmış olur. Andulasyon terapisinin vücuda olan etkileri tarafından tetiklenen, damar sağlığı açısından yaşamsal öneme sahip nitrik oksit (NO) salınımı artar, bu da vasküler duvarların durumu için merkezi bir önem taşımaktadır. Buna ek olarak düzenli Andulasyon uygulaması iyi kolesterol (HDL) seviyesini yükseltirken kötü kolesterol (LDL) seviyesini düşürür.  

Andulasyon Terapi Sisteminin Kalp ve Dolaşım Sistemine Etkisi  

* Kan dolaşımının iyileştirilmesi  

* Yüksek kan basıncının düzenlenmesi 

* Kan damarlarının daha sağlıklı hale gelmesi  

* Sedimentasyon ve CRP değerlerinde azalma  

* “İyi” kolesterolün (HDL) artırılması  

* “Kötü” kolesterolün (LDL) azaltılması  

* Varisli damar oluşumunun azaltılması  

* Her türlü iyileşme sürecinin hızlandırılması Sonuç olarak “Andulasyon” terapisi ile kan akışı düzenlenmiş ve güçlendirilmiş olup, organizmanın ihtiyaç duyduğu besin öğeleri ve oksijenin biyolojik enerji ATP’nin üretildiği mitokondriye taşını[1]mı daha sağlıklı hale gelir. Böylelikle yaşam yolculuğunu daha canlı ve enerjik sürdürebilme şansımız artar. 

Daha Fazla Göster
Sağlık haberlerine hızlıca ulaşabilmek hem de destek olmak için Google News'te Sağlık News'e abone olun. 

Bir cevap yazın