Plastik ve Estetik Cerrahi

Burun Estetiğinde yeni yöntem: Piezo Cerrahisi

Piezo burun estetiği nedir?

Piezo burun estetiğinde, burnun yeniden şekillendirilmesi konusunda teknolojinin yüksek olanaklarından faydalanılır. Bu operasyon ile burnun dokusundaki yumuşak dokuları, damarları ve sinirleri bir zarara uğratmaksızın burnun yeniden şekillendirilmesi amaçlanır.

Ameliyat süresi kısalıyor…

Piezo burun estetiği ile yapılan ameliyatların hem süresi kısalıyor hem de burun kemiği kırılmadan burun yeniden şekillendiriliyor. Buna olanak sağlayan yöntem ise kullanılan ses dalgalarıdır. Ses dalgaları; burun kemiğinde yapılması gereken her işlemi, dokuların zarara uğramadan yapılmasına olanak tanıyor. Bu teknik herkes için uygulanabilir olup, herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur.

Burun kemiği kırılmyor!

Burnun şekillendirilmesinde kullanılan ses dalgaları burun içerisinde herhangi bir dokuya zarar vermez. Böylelikle operasyon sonrasında görülebilecek şişlik ve morluklar da minimuma indirilmiş olur. Ameliyatın sağlıyor olduğu bu avantaj oldukça önemlidir. Çünkü hasta ikinci gününde sosyal ve iş yaşamına geri dönebilmektedir.

Klasik burun estetiği ameliyatlarında çekiç desteği ile şekillendirilen burun kemiği ve yan duvarları travmaya uğrarlar. Bu yüzden ameliyat sonrasında meydana gelen ödem ve morluklar fazla olmaktadır. Bu da iyileşme sürecini olumsuz yönde etkileyen önemli bir faktördür. Piezo burun estetiği ameliyatları ise; herhangi bir dokuya zarar vermeden burnun istenilen forma getirilmesini sağlayan, milimetrik hesaplamalar ile yapılan yeni dönem rinoplasti uygulamasıdır. Hatta öyledir ki; operasyon sonrasında revizyon ameliyatına gerek bile kalmıyor…

Tecrübeli cerrahlar tarafından yapılması çok önemli…

Burun estetiği ameliyatı diğer estetik operasyonlar ile karşılaştırıldığında çok daha zor bir ameliyattır. Burnun; yüzün en göze çarpan kısımda olması, yapılacak estetik müdahalelerin çok daha dikkat çekmesine neden olmaktadır. Bu yüzden ameliyatı planlayan doktorun tecrübesi çok daha önemli oluyor. Yalnızca bu uygulamada uzmanlaşmış ve adından bahsettiren cerrahlar tarafından yaptırıldığı takdirde; burun ameliyatlarının sonuçları çok daha başarılı ve güzel oluyor.

Piezo burun estetiğinin avantajları nelerdir?

Burun estetiği; görünümünden memnuniyetsizlik duyanların, nefes alma problemleri ile karşı karşıya kalanların, burnuna darbe alan kişilerin yaptırıyor olduğu estetik bir operasyondur. Piezo tekniği ile elektrik akımı ultrasonik ses dalgalarına çevrilir ve bu sayede; kemiğin kırılmadan arzu edilen en uygun görünüme kavuşturulması sağlanır. Çekiç ile müdahalede bulunulmadığı için burun ve yüzde oluşması beklenen muhtemelen morluk ve şişlikler ise hiç denecek kadar azdır.

Bu yöntem; kemerli burun görünümlerinin düzeltilmesinde, geniş veya dar burunların olması gereken formuna kavuşturulmasında, burun ucu estetiği esnasında, büyük burun operasyonlarında ve daha pek çok vakalarda başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

Piezo burun estetiği her yönüyle çok önemli bir gelişmedir ve burun ameliyatlarında en iyi sonuç bu yöntem ile alınmaktadır.

Sağlık haberlerine hızlıca ulaşabilmek hem de destek olmak için Google News'te Sağlık News'e abone olun. 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir