Bitkisel Tedavi ( Alternatif Tıp )

Cinsel bitkisel ürünler

Cinsel Bitkisel Ürünler, Setler, Takviyeler, Formulalar

Son günlerde televizyon ve internet bitkisel ürün reklamlarıyla dolup taşıyor. Birçok hasta hekimlere, klinikte ve internet üzerinden başvuruyor.

Peki, gerçek nedir? Sözde bitkisel olduğu söylenen, ilaç süsü verilen ürünler denetimsizlik nedeniyle satılmaya çalışılıyor. Gün geçtikçe bu ürünlere bir yenisi ekleniyor, mağdurların sayısı hızla artıyor, insanlarımız aldatılıyor. Cinsel performansa, kısırlığa, penis boyutuna, erken boşalmaya, sperm azlığına ve bilumum her derde iyi geldiği söylenerek insanlarımız dolandırılıyor.

Dr. Öğr. ÜyesiTuncay Taş
Dr. Öğr. ÜyesiTuncay Taş

Hayatınızı renklendireceği söylenen setler, takviyeler, formulalar, yağlar; ABD, Uzak Doğu ve Avrupa’daki art niyetli firmalardan, Türk pazarlamacıları tarafından, para kazanma hırsı ile araştırılmadan bayilik alınmak suretiyle sizlere ulaştırılmaktadır. Bu ürünlerin bilimsel ve akademik çevrelerce bildirilen sınırlı, çok az, önemsiz takviye etkinliği göz ardı ediliyor, alternatif tıp başlığı altında sunuluyor. Olası zararlı etkilerine hiç değinilmiyor. Kullanıcıya bu etkiler anlatılmıyor. Doğal, bitkisel, şifalı gibi insanı kalbinden vuran kutsî sözcükler kullanılıyor. Bitkisel ürünlerin içerisine bir miktar etkin tıbbi ilaç serpiştirilerek kat ve kat fazla fiyattan satılıyor. Zaten ülkemizde bu ürünlerin içeriği konusunda detaylı araştırma yapabilecek kurumlar sınırlı olduğundan meydan bu satıcılara bırakılıyor.

Satıcılar, memnun kalmadığınızda “paranız iade edilecek” demektedir. Bu durum size cazip gelebilir fakat memnun kalmazsanız paranızı iade edecek adamları ortada bulamazsınız. Hatta fayda görmediğine dair doktordan rapor getir demektedirler, insanlarda bu durumu doktora anlatmaktan sıkıldığından olayın üzere kapanmaktadır. Bana bir çok hasta bu şekilde rapor almak için başvurmuş, mağduriyetlerini bildirmem için ilham olmuştur.

Bu oyuna gelmeyin, ayrıca;

  • Bu ilaçları kullananların gerçek tedavi için geç kaldığını unutmayın.
  • Bu ürünleri kullananlarda ciddi sağlık sorunları görüldüğünü unutmayın.
  • Ölümcül olabilen yasaklanmış içeriklerin yer aldığını unutmayın.
  • Sözde ilaç adı altında satılan bu ürünlerden zararsız olanlarının içerisinde bulunan maddeleri pazardan veya aktardan daha ucuza alabileceğinizi unutmayın.

Bu ürünlerin bazılarına Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı (bakanlık onayı dedikleri budur.) tarafından araştırma yapılmadan onay verilmektedir. Çoğunun ise onay verilmediği halde onaylı olduğu söylenmektedir. Bu ürünlere Sağlık Bakanlığı’ndan kesinlikle onay verilmediğini unutmayın.

Sevgili okuyucu, zaten ilaçlar doğada bulunan bitki, hayvan ve sentetik kaynaklar kullanılarak yapılmaktadır. Arayışa girmenize gerek yoktur. Gerçekte faydası varsa bilim adamları bu ürünleri ilaç formuna getirip size sunarlar. İlaç firmaları işe yarayan mucize bir ilacı neden satmak ve para kazanmak istemesin ki?

Son olarak, etkinliği ve güvenilirliği bilimsel yöntemlerle kanıtlanmamış ürünler ilaç değil, paranızı almanın bir yoludur.

Bu ürünler ve zararları hakkında, daha detaylı bilgi için üroloji hekiminizden çekinmeden randevu talebinde bulunun.

Daha Fazla Göster
Sağlık haberlerine hızlıca ulaşabilmek hem de destek olmak için Google News'te Sağlık News'e abone olun. 

Bir cevap yazın