Ağız ve Diş Sağlığı

Dental SPA ile korkulu diş tedavilerine son!

Hastaların ağız ve diş sağlığı için gerekli bakım ve tedaviyi yaptırırken destekleyici bir hizmet olarak rahatlamalarına ve varsa diş hekimi korkularını yenmelerine yardımcı olacak bir proje geliştirdiklerini dile getiren Hospitadent Dental Group CEO’su ve Diş Hekimi Recep EŞKAR, “Türkiye’de bir ilk olan Dental Spa’yı kurduğumuz için çok mutluyuz.” açıklamalarında bulundu.

Temel amacın bakım ve tedavi süreçlerine yenilik ve konfor katmak olduğunu dile getiren Diş Hekimi Recep EŞKAR, hastane ortamı algısını yıkarak yerine çok daha ferah, dinlendirici ve rahatlatıcı bir atmosfer yaratmaya çalıştıklarını ifade etti. Böylelikle 7’den 70’e herkesin farklı, tatmin edici ve rahatlatıcı bir deneyim yaşayabileceklerini de ekledi.

Dental Spa’nın psikolojik rahatlamaya yönelik aktivitelerine dikkat çeken Diş Hekimi EŞKAR, diş hekimi fobisi olan hastaların böylesine dinlendirici bir ortamda psikolojik olarak rahatlatılarak öncelikle kaygılarının en aza indirgenmeye çalıştığını ve sonrasında hastalara birtakım gevşeme egzersizleri uygulandığını dile getirdi. Ayrıca fiziksel sağlık kadar psikolojik sağlığa da oldukça önem verdiklerini dile getiren EŞKAR, Dental Spa’daki psikolojik müdahaleler sayesinde diş hekimi korkusu olan hastaların sayısının da azalacağını vurguladı.

Dental Spa’yı spa merkezlerinin rahatlatıcı, dinlendiren ve huzur veren ortamlarından ilham alarak oluşturduklarını ifade eden Diş Hekimi EŞKAR, yumuşak tonlarda, enstrümental ağırlıklı müzikler ile stresten arındıran, doğal içerikli kokuların yaratmış olduğu bir atmosferde tedavi olmanın özellikle diş hekimlerine karşı korkuları olan hastalar için oldukça tercih edilebilir olduğunu vurguladı.

Huzur veren müzikler ve kokular eşliğinde, alışık olunan muayene ortamından çok daha farklı bir atmosferde ağız ve diş bakımını veya tedavisini tamamlamış ya da tamamlayacak olan hastaların diş hekimlerine karşı korkularının da azalacağını vurgulayan Hospitadent Dental Group CEO’su EŞKAR, sağlık hizmetlerinin yanı sıra bu şekilde sunulan destekleyici hizmetlerin de tamamlayıcı ve faydalı olduğunu dile getirdi.

Sağlık haberlerine hızlıca ulaşabilmek hem de destek olmak için Google News'te Sağlık News'e abone olun. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir