KBB (Кulak Burun Boğaz)

Dinamik burun estetiği hakkında

Burun ucunda üç bileşen bulunur: Tek bir yapı gibi hareket eden kıkırdak doku ve çevresi, kas yapıları ve kayma alanları. Bu yapıyı çözmek ve burun ucunun mimiklerle uyumlu bir şekilde hareket etmesini sağlayabilmek burun yapısına bağlı olarak mümkün olabiliyor.

Op. Dr. Önder AKDENIZ
Op. Dr. Önder AKDENIZ

Dinamik burun estetiği, geleneksel statik teknikler yerine burun ucuna esneklik sağlayarak daha doğal ve rahat burunlar oluşmasına yardımcı oluyor. Burun ucunun hareket mekanizmasını engelleyecek noktalara dikiş atmayarak ve bazı yapıları koruyarak aşağı yukarı ve sağa sola hareket etmesi sağlanabiliyor. Ameliyat öncesinde kişinin konuşma, gülme ve ağlama sırasında edindiği yüz ifadeleri doktor tarafından incelenir ve bu mimiklere uygun stratejiler planlanır. Bu teknik öncesinde bir burnun ameliyat geçirip geçirmediği burun ucuna bakılarak kolaylıkla anlaşılıyordu; ancak bu teknik sonrasında burnun estetiği ameliyatı geçirdiğini anlamak oldukça zorlaşıyor. Dinamik kapalı burun estetiğinde ameliyat sonrasında dışarıdan görünen herhangi bir dikiş izi kalmaz.

Kemik gelişimi tamamlanmış herkese uygulanabilir ve genel anestezi altında yapılabilir. Bu teknikte burun estetiği bilgisi ve sanatsal bakış açısı çok önemlidir. Doğru bir burun tasarımı, anatomi ve cerrahi teknik bilgisiyle başarıyla gerçekleştirilebilir.

Sağlık haberlerine hızlıca ulaşabilmek hem de destek olmak için Google News'te Sağlık News'e abone olun. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir