Plastik ve Estetik Cerrahi

Erkekler Estetikte Kadınlar İle Yarışıyor!

Estetik furyası kadınlar gibi erkekleri de etkisi altına aldı. Yani; gençliğe düşkün olmak, güzel görünmek sadece kadınlara özgü bir şey değil! Daha genç, estetik ve fit bir görünüme sahip olmak için erkeklerin de sık tercih ettiği çeşitli operasyonlar var. Peki bunlar neler?

Lazer Epilasyon İlk Sırada!

Erkekler öncelikle en sık lazer epilasyonu tercih ediyor. Kadınlara oranla daha sert ve koyu kıl yapısına sahip olan erkeklerde lazer epilasyon çok daha acısız. Erkekler de artık istemedikleri tüylerinden bu sayede daha kolayca kurtulmaktadır. Lazer epilasyonu ise cilt bakımı takip etmekte! Akne ve leke tedavileri, cilt temizliği de erkeklerin de yoğun ilgi odağı haline geldi. Temiz ve güzel bir yüz herkesin hakkı!

Saç Dökülmesi Herkesin Problemi!

Saç dökülmesi toplumumuzda kadın erkek demeden herkesin problemi. Erkeklerde ise kelliğe kadar giden bu durumdan kurtulmak mümkün. Hastanın muayene sonrası teşhisine göre saç mezoterapisi, PRP tedavisi veya saç ekimi işlemleriyle saçlar eskisinden çok daha iyi olabiliyor.

Yüz Botoksu Erkeklerin de Tercihi!

Yaşlanmak istememe sadece kadınların istediği bir şey değil. Birçok erkek yaşlanma belirtilerini yok etmek için estetik cerrahlarına başvurmaktadır. Yüzdeki kırışıklıklar sadece yaşlı görünmeyi değil, kişileri yorgun bitkin bir ifadede de gösterir. Erkeklerde botoks tedavisi kadınlardan biraz farklı daha bir şekilde yapılmaktadır.

Erkeklerde En Sık Yapılan Diğer Estetik Operasyonlar

  • Jinekomasti (Erkeklerde Meme Büyümesi)
  • Yağ aldırma (Liposuction)
  • Koltuk altı terlemesi için botoks
  • Cilt gençleştirme işlemleri
  • Fibrocell (Kök Hücre)
  • Genital Bölge Estetiği

Sağlık haberlerine hızlıca ulaşabilmek hem de destek olmak için Google News'te Sağlık News'e abone olun. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir