Cinsel Sağlık

G Noktası Sadece Kadınlara Özel Bir Bölge Midir?

Kadınların cinsel hazzında, orgazm olmasında her zaman adı geçen G noktası, tam bir bilmece olma halini devam ettirmekte.

G Noktası Nerededir?

Sürekli araştırılan ama çoğu zaman yeterli bilgi edinilemeyen G noktası aslında her hangi bir gizem taşımamaktadır. Cinsellikte haz alabilen orgazm olabilen kadınların çoğu zaten bu bölgenin farkındadır, fakat tam olarak yerini bilmemektedir.

G noktasının varlığı ve ne işe yaradığı bilinen bir gerçektir. G noktası olarak bilinen bu bölge, klitoral sinir ağı uçlarının birleşim noktası ile vajina kanalı arasındaki noktadır.

Yani penis vajinadan içeri girdiğinde, klitoris sapı denilen o son noktaya kadar erişebiliyorsa ve ilişkide doğru bir ritim ve basınç da varsa klitoris sapı uyarılır ve kadın keyif alır. Ancak G noktası uyarılmadan da kadınların cinsellikten haz almaları mümkün olabilir.

Yani diğer bir deyişle kadınların vajinasının girişinden yaklaşık 3-4 cm içerisinde, vajina üst duvarında, idrar kanalının hemen yanında bulunan dokuya G noktası denir.

G Noktası Kadınlarda Mı Bulunur?

G noktası, erkekteki prostat bezine benzer şekilde sıvı üretmekte ve kasılma özelliği taşımaktadır. G noktası, kadınların zevk noktası, haz alma alanıdır. İşte bu noktanın uyarılması sonrasında bu alanda salgı artışı ile birlikte kadında istenen uyarılma gerçekleşmektedir. Bu G noktasında bulunan skene bezleri, erkekteki prostat bezi gibi kadının seksten zevk almasını sağlar. Yani aslında kadının zevk kaynağı vajinanın üst duvarı değil, buradaki bezler ve bezlerin kanal kısımlarıdır.

G Noktasından zevk alabilmek için en uygun pozisyon kadının erkeğin üstünde olması durumudur diyebiliriz. Bilim adamlarınca yapılan bir araştırmaya göre kadınların ve erkeklerin neredeyse yarısından fazlası bundan habersizdir.  Diğer bir şaşırtıcı çalışma ise G Noktasının sadece kadınlarda değil erkeklerde de olduğu ibaresidir. Nerede olduğuna dair çalışmalarda erkeklerin prostatlarına yakın bir yerde olduğu kesinlik kazanmıştır. Diğer bir şaşırtıcı açıklama ise G Noktasının olmadığı hususunda hemfikir olan bilim adamlarının yaptığı çalışmalardır.

Sağlık haberlerine hızlıca ulaşabilmek hem de destek olmak için Google News'te Sağlık News'e abone olun. 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir