Kadın HastalıklarıPlastik ve Estetik Cerrahi

Genital Estetik

G Noktası Büyütme

G noktası, vajinanın girişinden 3-4 cm yukarıda, vajina ön duvarına yerleşik, yüzeyden 1 cm derinde bir dokudur.Kadınlar bu bölgenin çok duyarlı olduğunu, bu bölgeye yapılan uyarıların hızlı bir şekilde orgazmla sonuçlanabildiğini belirtmektedir.Bu nedenle G noktası, cinsel ilişki sırasında kadının stimulasyonu açısından büyük bir önem kazanmaktadır.

Operasyona uygun olmanız durumunda, G-noktanız bir doldurucu ajan yardımıyla şişirilir ve işlem tamamlanır. Dolgu maddesinin ömrü altı aydır.

Uzm. Dr.Ayşe Ekin Kara
Uzm. Dr.Ayşe Ekin Kara

LABİOPLASTİ: (İç Dudakların Küçültülmesi)

Labioplasti iç dudakların doğuştan büyük olması veya ergenlik döneminde büyümesi,sarkması veya asimetri kazanması nedeniyle uyguladıgımız iç dudakların küçültülmesi ameliyatıdır.Operasyon yarım saat kadar sürmekte ve sonrasında kısa bir zaman zarfı içinde hasta günlük hayatına geri dönebilmektedir.

Normalden büyük olan labium majuslar sağlık ve hijyenik açıdan uygun olmadığı gibi cinsel ilişki sırasında da engel oluşturabilmektedir.Bunun yanında hastaların en sık ameliyat olma nedeni psikolojiktir.

VAJİNOPLASTİ (Vajen Daraltılması)

Vajina ilerleyen yaş, normal doğum, cinsel ilişki, kürtaj ve benzeri müdahaleler gibi nedenler sonucunda genişleyebilir.

Vajinanın zaman içinde genişlemesi nedeniyle penisi tam kavrayamaz ve cinsel tatmin karşılıklı olarak sağlanamaz.

Çiftlerden normal doğum sonrası haz alamama şikayetini sıkça almaktayız.

Bu durumda tercih ettiğimiz ameliyat vajinoplastidir.

Ameliyat sonrası hasta kısa bir zaman diliminde günlük hayatına geri dönebilmektedir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu