Sağlık Haber

Hastanede Ramazan davulu sürprizi

Belediye Başkanı tedavi gören genç kızın ramazan davulu dileğini gerçekleştirdi.

Bir yılı aşkın süredir lenfoma tanısı ile YYÜ Gaziosmanpaşa Hastanesinde tedavi gören hematoloji hastası 15 yaşındaki Firdevs Özer, hastane odasında kalırken ramazan davulcusunun sesini özlediğini söyleyen bir video çekerek Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’ya   sosyal medya üzerinden mesaj yolladı. 

Ertesi gün mesajına cevap gelen genç kız,  iftardan sonra Belediye Başkanı ile birlikte hastaneye gelen ramazan davulcusunu görünce gözlerine inanamadı.

Doktor ve hemşirelerin nezaretinde tedavi gördüğü odasından bir yıl sonra ilk defa aşağıya inanarak Belediye Başkanının kendisini ziyaret etmesini hastane kapısında bekleyen Firdevs Özel, kapıda karşılaştığı maniler okuyan davulcuyu da görünce heyecanını ve mutluluğunu gizleyemedi. İftar sonrası Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesine eşi ile birlikte ziyarete gelen Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ‘Firdevs kızımızın bu güzel isteğine kayıtsız kalamadık. İnşallah iyileştiğinde de hastaneden davulla zurnayla taburcu ederiz’ diye konuştu. Belediye Başkanı Usta, daha sonra hastanede tedavi gören çocukları da odalarında ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi.

Sağlık haberlerine hızlıca ulaşabilmek hem de destek olmak için Google News'te Sağlık News'e abone olun. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir