Kanser & Onkoloji

Kanserder’e ziyaretler sürüyor

Türkiye genelinde 2-8 Kasım arasında kutlanan “Lösemili Çocuklar Farkındalık Haftası” kapsamında KANSERDER’e çeşitli kurum ve kuruluşlar ile siyasi partiler tarafından ziyaretler gerçekleşti.

“Farkındalık Haftası” nedeniyle; 15 Temmuz Camili Mahallesi’nde bulunan Lösemi ve Kanser Hastaları Sağlık Eğitim Derneği’nin hizmet binasına çeşitli kurum ve kuruluşlar ile siyasi partilerce ziyaretler gerçekleşti. Bu kapsamda; KANSERDER Başkanı Nihal Akar; Adapazarı İlçe Müftüsü Hamit Bayraktar ve Yönetimi, AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu ve Yönetimi, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Beşir Doğrusever ve Yönetimi ile Diyanetsen Sakarya Şubesi Yöneticilerini ağırladı. AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu ile KANSERDER Başkanı Nihal Akar; Lösemi farkındalık çalışmaları ve hastalıkla ilgili fikir alışverişinde bulunurken; gelen tüm misafirler, dernek çalışmaları ve hayata geçirilmesi düşünülen projeler hakkında da bilgilendirildi.

17. yıldır kanserde farkındalık oluşturmak

KANSERDER’in genel merkezinin Sakarya’da olduğuna vurgu yaparak, her hangi kuruluşun Şubesi olmadıklarının da altını çizen Başkan Nihal Akar; tüm kanser çeşitlerine yakalanmış hastaların derneğe ulaşarak sıkıntılarına çözüm aradıklarını belirtti. KANSERDER’in insan salığı konusunda önemli misyon üstlendiğini ve bu konuda 17. yıldır kanserde farkındalık oluşturmak amacıyla toplumun her kesimine ulaşarak başta eğitim öğretim kurumları olmak üzere sağlıklı yaşam ve kanserden korunma kanser hastalarına doğru yaklaşım sivil toplumların bu hususta önemini anlatan seminer panel konferans vb. bilgilendirmeleri yaptıklarını ve yapmaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Sağlık haberlerine hızlıca ulaşabilmek hem de destek olmak için Google News'te Sağlık News'e abone olun. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir