Plastik ve Estetik Cerrahi

Lazer ile Kepçe Kulak estetiğinin avantajları

Kepçe kulak estetiği neden yapılır?

Özgüven problemlerine neden olan kepçe kulak sorunu, genellikle genetik kökenlidir. Kafa derisine yaklaşık olarak 1 santimetre uzakta açı yapması gereken kulakların, bu uzaklıktan daha fazla olması; kepçe kulak olarak adlandırılıyor. Lazer ile kepçe kulak ameliyatı; kişinin, kulağında rahatsızlık duyduğu kepçe görünümünün düzeltilmesine imkan sağlıyor. Bu operayon; yaş sınırlaması olmaksızın dileyen herkes için yapılabiliyor.

Güzel yüz görünümü için kulaklar önemli bir unsurdur. Kişinin kulaklarından rahatsızlık duyması durumunda lazer teknolojisi ile kepçe kulak estetiği yapılabilir. Bu uygulama ağrısız ve kanamasızdır.

Lazerle kepçe kulak estetiği nedir?

Lazer ile kepçe kulak estetiği; şikayet duyulan görüntünün tedavi edildiği, ağrının hissedilmediği ve kanamaların görülmediği cerrahi bir operasyondur. Normal kepçe kulak operasyonlarında atılan kesiler, bu operasyonda lazer teknolojisi ile yapılır. Böylelikle kanama görülmez ve atılan kesinin izi kalmaz.

Lazerle kepçe kulak operasyonu nasıl yapılır?

Genel anestezi ve lokal anestezi altında yapılabilen lazer ile kepçe kulak estetiğinde uygulanacak anestezi yöntemi, kişinin tercihe göre değişebilir. Operasyon, kulağın arkasına lazer ile atılacak kesi ile başlatılır. Kulaktaki kepçeliğin seviyesine göre lazer ile kıkırdak doku yumuşatılarak, açının konumlandırılması doğru bir şekilde yapılır. Var olan gereksiz dokular alınır ve çok gelişmiş olan kısımlar buradan uzaklaştırılır. Yine iç kısma da ayrıca dikiş atılır ve sonrasında lazer ile kapatılır.

Lazer ile kepçe kulak operasyonunun avantajları nelerdir?

  • Lazer ile yapılan kepçe kulak ameliyatının en büyük avantajı; iyileşme döneminin çok kısa olmasıdır. Bu süreçte; hastaya inanılmaz faydalar sağlar ve zahmetsiz bir süreç yaşatır.
  • Operasyon sonrasında eve dönerken; yalnızca bir saç bandı takılır ve birkaç gün süreyle bölgenin dış etkenlere karşı korunması konusunda dikkat edilmesi istenir.
  • Kesi atılmadığı ve dikiş yapılmadığı için pansumana gereksinim duyulmaz.
  • Kanama olmayacağı için morarma ve şişlik görülmez.

Hiçbir riski olmayan ve oldukça sağlıklı olan lazer ile kepçe kulak estetiği; sağladığı bu avantajlar ile hastanın bir an önce iyileşmesine ve sosyal yaşamına dönmesini sağlar.

Sağlık haberlerine hızlıca ulaşabilmek hem de destek olmak için Google News'te Sağlık News'e abone olun. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir