Sağlık Haber

Polifarma İlklere İmza Atmaya Devam Ediyor!

Türkiye sağlık sektöründe 35 yıldır üretim yapan yerli ve milli ilaç şirketi Polifarma dijtal dönüşüm süreci çerçevesinde itelligence iş birliğiyle SAP S/4HANA projesini devreye aldı. SAP S/4HANA projesi, Türkiye’de uzaktan çalışma modeliyle canlıya alınan ilk projelerden biri oldu.

Hastane ilaçları ve serum alanında Türkiye’nin en büyük üreticilerinden Polifarma İlaç, pandemi dönemine rağmen uzaktan çalışma yöntemiyle hayata geçirdiği ERP (Kurumsal Kaynak Planlaması) sistemi projesiyle önemli bir ilke imza attı. SAP’nin global platin iş ortağı itelligence ile yürütülen Polifarma SAP S/4HANA projesi, Türkiye’de uzaktan çalışma modeliyle yalnızca 9 ayda canlıya alınan ilk projelerden biri oldu.

Pandemiye rağmen pek çok sektör, dijital dönüşüm yolculuklarına hız kesmeden devam ediyor. Son olarak sağlık sektöründe 35 yıllık deneyime sahip, yerli ve milli ilaç şirketi Polifarma, itelligence Türkiye danışmanlığı ve uzaktan çalışma yöntemi ile SAP S/4HANA projesini hayata geçirdi. Türkiye’de bir ilke imza atan Polifarma, şirket içerisindeki tüm iş süreçlerini kapsayan entegre bir yapı oluşturdu. Projeyle insan kaynakları, lojistik, finans ve analitik alanlarında uçtan uca süreç değişikliğine gidildi, ayrıca ilaç takip sistemi altyapısı da kurularak kutulama uygulamalarıyla entegre edildi. Lojistik kapsamında sağlanan yeni altyapı; tedarik, stok yönetimi, sevki-yat faturalama, üretim, kalite, proje ve depo yönetiminde canlıya alındı.

Sektöre örnek olacak proje

Gerçekleştirdikleri projeyle dijital dönüşüm yolunda önemli bir adım attıklarını belirten Polifarma İlaç Bilgi Teknolojileri Direktörü Suat Özdemir, projenin detaylarına dair açıklamalarda bulundu: “Hedefimiz global pazarda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeye devam etmek. 2025 yılında global bir lider olma vizyonunun gereksinimlerinden biri olan valide edilmiş bir ERP sistemine geçiş yapabilmek için itelligence Türkiye ekibiyle güzel bir işbirliği yaptık. SAP S/4HANA projesi ile kullanıcılar veya sistem tarafından otomatik oluşturulan siparişleri anlık olarak takip edebiliyor; malzeme rezervasyonları, işçilik teyitleri ve ölçüm belgelerini sahada iş yapılırken sisteme girilebiliyoruz. Rezervasyonlar sayesinde de anlık malzeme talepleri yapılarak hammadde tedariği hızlı bir şekilde sağlanabiliyor. Ayrıca fiori uygulaması, çalışanlarımıza ekranlara hızlı bir şekilde giriş yapma imkânı sunarken çalışma süreleri de sistem tarafından hesaplanabiliyor. Tüm bu süreci uzaktan çalışma yöntemiyle ve 9 ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak kaydettiğimiz başarının sektöre örnek olacağına inanıyoruz.”

Polifarma artık tüm iş süreçlerini entegre bir yapıda yönetiyor

Itelligence CEO’su Dr. Abdülbahri Danış ise “İş devamlılığını esas alarak kesintisiz destek verdiğimiz bu S/4HANA projemizi tamamen uzaktan çalışma modeliyle başarıyla canlı kullanıma geçiren ekip arkadaşlarımı gönülden kutluyorum. Türkiye hastane ürünleri pazarının lider üreticisi Polifarma, SAP ile artık validasyonu sağlanmış kalite ve üretim süreçleri, ilaç takip sistemi, ihale yönetimi ve entegre depo yönetiminin de dahil olduğu tüm lojistik ve finansal süreçlerini entegre bir yapıda yönetiyor. Covid- 19 hastaları için umut olacak damar yolu ilaçlarını geliştiren, hastane ilaçları ve serum alanında Türkiye’nin en çok tercih edilen markası olan Polifarma’ya da özverili çalışmaları için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Sağlık haberlerine hızlıca ulaşabilmek hem de destek olmak için Google News'te Sağlık News'e abone olun. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir