Plastik ve Estetik Cerrahi

Saç Mezoterapisi ile Saçlarınızı Canlandırın !

Dr. Çinik, “Mezoterapi, deri orta katmanı (mezoderm) tedavisi anlamına gelir. İlk kez 1952 yılında Dr. Michel Pistor tarafından uygulanmış ve 1987 yılından itibaren Fransız Tıp Akademisi literatürüne girmiştir. Günümüzde tıbbın bir çok alanında kullanıldığı gibi, estetik ve kozmetik amaçlıda kullanılmaktadır” dedi.

Mezoterapi içeriğinin kişiye özel hazırlandığını anlatan Saç Ekimi Uzmanı Dr.Emrah Çinik, “Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nin (FDA) onayladığı, çoğu bitkisel ürünler olup reaksiyon riski düşük ilaçlardır. Hiyaluronik asit,antioksidan vitaminler, zayıflama ve selülit tedavisinde etkili l-carnitine,selenyum, ginko biloba, cildin sıkılaşmasında kullanılan DMHA maddesi,B5 vitamini, bakır ve çinko içerikli sıvı,jel yada krem şeklindeki kokteyllerdir. Uygulama sırasında özel ince iğneler yardımı ile cildin mezoderm tabakasına uygulama yapılır. Bu maddeler kılcal uç dolaşımına geçer ve tedavi edilmek istenilen bölgeye doğrudan etki eder. Ağrı çok az olup işlem öncesi lokal anestetik kremler kullanılır.

Mezoterapi hastanın problemine göre haftada bir defa olmak üzere,toplam 5-6 seans uygulanır. Seanslar 10 dakika sürer. Mezoterapi tedavisinin sonuçları ilk veya ikinci seanstan sonra görülür.” diye konuştu.

Mezoterapi hangi bölgelere uygulanır ?
Saç Ekimi Uzmanı Dr.Emrah Çinik, mezoterapinin hangi bölgelere uygulandığını ise şöyle sıraladı; “ Selülit ,bölgesel zayıflama ve vücut sıkılaştırma (lifting), Saç dökülmesini durdurma ve saç köklerini canlandırma, Yüz gençleştirme ve gerdirme (mezolifting), El sırtını gençleştirme, Boyun ve dekolte bölgesi, Deri çatlakları, leke ve yara izleri tedavisi, Selülit ve Vücut Mezoterapisi, Doğal bitki ekstrelerinin,amino asit, l-carnitin, enzim,vitamin karışımlarının micro enjeksiyon tekniği iledoğrudan selülitli ve yağlanma olan bölgeye hekim tarafından uygulanmasıdır. Cilde nüfuz eden ilaç kokteylleri rahatlıkla cilt altı yağ dokusuna inerek, yağ hücrelerini yakar, kan akımını uyarır ve kollajen yapımını arttırır. Kullanıldığı alanlarda selülite bağlı portakal kabuğu görüntüsüne neden olan fibrotik ve bağ dokusu bantları çözülerek selülit
yok edilir.Ayrıca eriyen yağ dokusu da selüliti azaltmış olur. Ayrica yeni oluşmuş pembe renkli cilt çatlakları tedavi edilmektedir.”

Saç mezoterapisinde somut sonuçlar elde edildiği için tüm dünyada birçok saç ekimi ve bakimi merkezinde yaygın olarak kullanıldığını belirten Saç Ekimi Uzmanı Dr.Emrah Çinik, “Saç mezoterapisi kişiye özel belirlenen karışımların saçlı derinin dermis tabakasına özel yöntemlerle micro iğnelerle enjekte edilmesidir,işlem esnasında ağrı ve acı hissi yok denecek kadar azdır. Derinin orta tabakasında bulunan ve saç köklerinizi besleyen kılcal damar uçlarına ulaşan özel ilaç karışımı (aminoasit, vitamin ve mineral karışımı) süratle etkisini gösterir” diye konuştu.

Saç Ekimi Uzmanı Dr.Emrah Çinik, tedavinin amacının saç dökülmesini durdurmak olduğunu ifade ederek, “Tedavi ile var olan saçların daha gür,yoğun,kalın ve sağlıklı büyümesini sağlamak,yani kalitesini arttırmak, Cilt altında uyumakta olan saç köklerini ve tüy haline gelmiş saç tellerinizi uyararak ve besleyerek canlanmasını sağlamak, Kısa süreli değişiklikler yerine uzun dönemde güçsüzleşmiş ve cansızlaşmış saçları yeniden sağlıklı bir hale dönüştürmek, Bu yöntem birçok şampuan,sprey vs.. gibi yöntemlere göre daha az zahmetlidir ve somut,kalıcı sonuçlar sunmaktadır, Sonuçlar son derece hızlı ve etkilidir.

Saç Mezoterapisi, bir yandan saç dökülmesini durdurmaya yardımcı olmakla beraber diğer yandan var olan saçın kalitesini arttırmaktadır. Belli periyodlarla saçlı deriye uygulanan saç mezoterapisi ortalama 10 seanstır.Seanslar genellikle haftada bir defa olmak üzere 10 dakika sürer. Saçlarınız dökülüyor veya saçlarınız incelmiş durumdaysa, geç olmadan bize başvurun ,uzman hekimlerimizle ücretsiz görüşme yapın.
Yüz mezoterapisi Otuzlu yaşlara gelindiğinde cildin kuruluğu ve yağ oranındaki azalmalar cildin yaşlanmasını hızlandırır, ince çizgi ve kırışıklıklar belirir . Zamanla bu kırışıklıklar derinleşir ve ciltte sarkma ortaya çıkar. Mezoterapide, vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçlar orta deri tabakasına verilir. Yüz gençleştirme ve kırışıklık tedavisi dediğimiz mezolifting işlemi dışında ,boyun dekolte ve el sırtı gençleştirmede de kullanılmaktadır.Ayrıca mezolifting ile yeni oluşmuş cilt lekeleri belirli oranda tedavi edilmektedir.

Uygulamadan önce ve sonra dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir ? Kan sulandırıcı ilaçların alınmaması morarmanın olmaması açısından önemlidir. Uygulamadan hemen sonra makyaj yapılmaması, güneş ışığına maruz kalınmaması, 1 hafta sauna, hamam ya da çok sıcak duş alınmaması önemlidir” şeklinde konuştu.

Saç Ekimi Uzmanı Dr.Emrah Çinik, tedavinin cilt hastalığı olan, hiperreaktivitesi olanlar, hamile ve emziren kişiler için uygun olmadığını sözlerine ekledi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu