Sağlık Haber

Sevgi ve Saygı Köprüsü: Büyüklerimiz

Sevgililer Günü sebebiyle Darülaceze sakinlerini ziyaret eden Liv Hospital Ailesi; Değerli Darülaceze sakinleri ile bir araya geldi. TAMEV, Uluslararası Kadınlar Derneği’nin yanı sıra sanat, iş ve cemiyet hayatının önemli isimlerinin de bir araya gelerek büyüklerimizi, anne babalarımızı andığı Darülaceze sakinleri yararına düzenlen organizasyon Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti’nin açılış konuşmasıyla başladı. TAMEV Başkanı Nuray Marçak da Liv Hospital Ailesi’yle birlikteydi. Zincirlikuyu Hocası Mustafa Ekmekçi’nin dua ve anması ile devam eden etkinlik, Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci’nin konuşmasının ardından, Darülaceze gezisi ve sakinlerin ürettiği ürünlerin yer aldığı atölyeler ziyaret edildi.

Sevgililer Günü’ne özel olarak Darülaceze’de düzenlenen etkinliğe katılan; Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Serdar Kahraman, Göğüs Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Çağatay Tezel, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Sibel Malkoç, İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Birkan İlhan, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Dilek Arman, Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Acar, Prof. Dr. Kardiyoloji Uzmanı Mehmet Vefik Yazıcıoğlu, Aile Hekimi ve Chcek-up Uzmanı Didem Altay Gazi ve Algoloji Uzmanı Prof. Dr. Kader Keskinbora’da Darülacezede yaşayan kıymetli insanlarla bir araya geldiler.

Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti:

“Medeniyet seviyesi yaşlı ve çocuklara nasıl baktığımızla ölçülür”
Liv Hospital ve TAMEV işbirliği ile sevgi ve dayanışmanın köprüsü olan Darülaceze’de “Sevgililer Günü” kutlaması için bir araya geldik. Değerli anne babalarımızın, büyüklerimizin yaşadıklarını hatırlayarak bu özel güne değinmek istedik. Modern hayatta bu tarz merkezlere ihtiyacımız var. Büyüklerimizin böyle güzel kurumlarda yaşamlarını mutlu bir şekilde sürdürmesi çok önemli. Bu merkezler aynı zamanda sosyalleşmeyi de sağladığından varlıkları çok kıymetli. Darülaceze ülkemiz için çok iyi bir örnek. Şunu unutmamalıyız ki medeniyet seviyemiz yaşlılarımıza ve çocuklarımıza nasıl baktığımızla ölçülür. İşte tam da bu yüzden ülkemizde de bu tarz merkezlerin artması gerekir.”

TAMEV Başkanı Nuray Marçak:

“Anlayış ve duyarlılık için teşekkür ederiz”

Yola çıktığımız günden beri yanımızda olan Liv Hospital’a ve Sayın Meri İstiroti’ye anlayışı ve duyarlılığı için TAMEV olarak çok teşekkür ediyoruz. Monik İpekel’e de bu güzel buluşmaya vesile olduğu için ayrıca teşekkür ederiz. Bugün bizlere kapısını açan Darülaceze ailesine de teşekkür ederiz, burada olmak bizim için çok anlamlı.”

Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci:

“Darülaceze 129 yaşında. Stratejik olarak misafirlerimizin mutluluğu, güveni ve huzuru için her zaman kendimizi yenileyerek mücevher değerindeki kurumu daha da ötelere taşımak bizlerin en kutsal vazifesi.”

Sağlık haberlerine hızlıca ulaşabilmek hem de destek olmak için Google News'te Sağlık News'e abone olun. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir