Göz Hastalıkları

Tedavi amaçlı ingiltere vizesi

Eğer İngiltere’ye tedavi olma amaçlı gitmeniz gerekiyor ise, tıbbi tedavi amaçlı İngiltere Vzesi alınması gerekiyor.

İngiltere’de tıbbi tedavi görmek ya da daha önce İngiltere’de tedavi olduysanız, kontrole amacıyla gitmek için tedavi amaçlı seyahat vizesi almanız gerekmektedir. Bu vize türü, gerekli durumlarda İngiltere’den ayrılmadan süresinin uzatılma imkanı olan bir vize türüdür.          

Ayrıca, tıbbi tedavi amaçlı İngiltere vizesi türünü diğer vize türlerinden ayıran şey şudur: bu vize türü en fazla 6 ay süreyle verilir.

Tıbbi tedavi amaçlı seyahat vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır:

  • Tahmini olarak tedavinin sonlanma süresi olmalıdır.
  • Tedavi masrafları önceden belirlenmiş ve başvuru sahibinin bu masrafları karşılayabilecek maddi gücü olmalıdır.
  • Tedavi detaylarını içeren bir takvim önceden ayarlanmış olmalıdır.
  • Başvuru sahibinin İngiltere vatandaşlarının sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde olmalı ve hastalığının bulaşıcı olmaması gerekmektedir.

Bu adımlara dikkat edildiği ve gerekli evraklar eksiksiz olduğu sürece tıbbi tedavi amaçlı seyahat vizesi alabilirsiniz.

İngiltere’de tıbbi tedavi görmek isteyen bireylerin dikkat etmesi gereken en önemli hususlardan biri tedavinin kesinlikle devlet hastanelerinde değil, özel hastanelerde yapılacak olmasıdır. Bunun sebebi, seyahat kapsamlı İngiltere vizesi ile devlet hastanelerinden hizmet alınamayacak olmasıdır. İngiltere’deki sağlık kuruluşundan hizmet almak  için bu İngiltere vize türünden yararlanılamaz.

Tıbbi tedavi için vize başvurusunda bulunan kişiler olumsuz sonuç aldığında, vize reddine karşı itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları yapabilirler. Bunun dışında herhangi bir itiraz hakları bulunmamaktadır.

Sağlık haberlerine hızlıca ulaşabilmek hem de destek olmak için Google News'te Sağlık News'e abone olun. 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir