Sağlık Haber

Türk doktorlardan Azerbaycan’a çıkartma

Ülkemizdeki uzman hekimler, yurt içinde ve yurt dışında başarılara imza atarken, bu gelişmeler sağlık sektörünün büyümesine kapı aralıyor. İncir Health ve Bayındır Sağlık Grubu’nun Azerbeycan’daki Onkologiya ve Hematoligia Merkezi’yle 24 – 25 Eylül’de gerçekleştireceği zirveyle iki ülke arasında yeni işbirlikleri için görüşmeler yapılacak. Bine yakın doktor da sunumlarıyla kendi uzmanlık alanlarına dair bilgiler paylaşacak.

Uluslararası Sağlık Hizmetleri’nin (USHAŞ) açıkladığı verilere göre, 2022’de 1 milyon 258 bin insan sağlık sorunlarını çözmek adına tedavi hizmeti almak için Türkiye’ye gelirken, bu sayının yalnızca 2023’ün ilk yarısında 800 bine ulaştığı kaydediliyor. Çeşitli sağlık kurumları ise ülkemizin sektördeki potansiyelini ortaya çıkarırken, başarılarını yurt dışına da taşıyor. Son olarak İncir Health ve Bayındır Sağlık Grubu, Onkologiya ve Hematoligia Merkezi işbirliğiyle Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 24 – 25 Eylül’de gerçekleştireceği Onkoloji ve Hematoloji Kongresi’nde, iki ülkenin hekimlerini buluşturacak. JW Marriott Absheron Baku Hotel’de düzenlenecek etkinliğe Türkiye Cumhuriyeti bürokrat ve yetkilileri, Azerbaycan Sağlık Bakanlığı yetkilileri ve sağlık turizmi temsilcileri de katılacak. 

Kongrenin düzenlenmesindeki hedefin Türkiye’nin sağlık sektörü ve turizmindeki yüksek potansiyelini aktarmak olduğunu söyleyen İncir Health CEO’su Dr. Fedakar Günsili, konuya dair şu açıklamada bulundu: “Ülkemiz, sağlık sektöründeki başarı ivmesini sürekli artırıyor. Biz de Bayındır Sağlık Grubu’yla birlikte Azerbaycan’ın önde gelen cerrahlarıyla Türkiye’deki paydaşları arasında köprü kurulması için harekete geçtik. Onkoloji ve Hematoloji Zirvesi’yle ülkemizin sağlık sektöründe yeni işbirliklerine imza atmasına, hekimlerimizin adını yurt dışında da duyurmasına aracılık ettiğimiz için gurur duyuyoruz.” 

İki ülke arasında yeni işbirlikleri yapılacak

Dr. Fedakar Günsili’den edinilen bilgilere göre, Onkoloji ve Hematoloji Zirvesi’nde Türkiye’nin sağlık sektöründeki potansiyelini göstermenin yanı sıra organizasyona katılan kurumlar ve ziyaretçiler arasında yeni ticari ilişkiler ağı, tedavi ihtiyaçları noktasında da birebir temas kurma imkanı yaratılması hedefleniyor. Kongrede sağlık turizmi tanıtım stantları, konferanslar ve B2B seminerlerin yanı sıra, ikili iş görüşmeleri olmak üzere üç ayrı konsept uygulanacak. Azerbaycan’ın sağlık turizmiyle ilgilenen hastane, klinik, sigorta şirketleri ve seyahat acenteleriyle bir araya gelinerek görüşmeleri yapabilecek. 

İncir Health’in öncülük ettiği kongreye katılan hekimler genel cerrahi, kadın doğum, onkoloji ve hematoloji olmak üzere belirlenen 5 ayrı branşta sunum yapacak. Seminere, Doç. Dr. Ebru Ayvazoğlu, Prof. Dr. Ömer Çobanoğlu, Prof. Dr. Gökhan Moray, Prof. Dr. Ali Uğur Ural, Doç. Dr. Ece Esin ve Prof. Dr. Okan Akhan’ın da aralarında bulunduğu, aktif olarak görev yapan 20’ye yakın doktor katılacak. 

Sağlık haberlerine hızlıca ulaşabilmek hem de destek olmak için Google News'te Sağlık News'e abone olun. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir