Günlük Vaka

Türkiye’de son 24 saatte 52 hasta vefat etti, 4 bin 636 hasta ise iyileşti

Sağlık Bakanlığı, Günlük Kovid-19 Tablosunu güncelledi. Buna göre son 24 saatte ülkemizde 225 bin 253 Kovid-19 testi yapıldı, 5 bin 160 kişi koronavirüse yakalandı.

Türkiye’de son 24 saatte yapılan Kovid-19 testi, hastalığa yakalanan ve vefat edenlerin sayısı belli oldu. 
 
Sağlık Bakanlığının Günlük Kovid-19 Tablosundaki verilere göre; Türkiye’de son 24 saatte 225 bin 253 Kovid-19 testi yapıldı. 5 bin 160 kişi koronavirüse yakalanırken, 52 kişi hayatını kaybetti. İyileşen hasta sayısı ise 4 bin 636 oldu.

GÜNLÜK AŞI RAKAMLARI

Günün tablosunda, Türkiye’de bugüne kadar yapılan toplam aşı miktarına da yer verildi. Buna göre uygulanan aşı miktarı 55 milyon 349 bin 378 doza yükseldi.

EN ÇOK HANGİ İLDE AŞI YAPILDI? 

Nüfusa göre en çok aşı yapılan iller sırasıyla; Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Edirne,  Balıkesir, Eskişehir, Amasya, Aydın, İzmir ve Bilecik oldu.

En az aşı yapılan iller ise Siirt, Bitlis, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Muş, Şırnak, Batman, Ağrı ve Bingöl şeklinde kayıtlara geçti.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada “Harita kırmızıdan maviye dönecek. Aşı programının başarıya ulaşma hızı salgını gündemden çıkarma süremizi belirleyecek. Aşınızı olarak mücadeleye katılın.” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam engelleyici algılandı!

Reklam engelleyici kapatıp tekrar deneyiniz.