Sağlık Haber

Umudun Hikayesi Projesi’ne bir ödül’de Muse Awards’dan

Santa Farma İlaç’ın farklılaşmış ürün tanıtımı için hazırladığı Umudun Hikayesi projesi Doğrudan Pazarlama Ödülleri Dijital Craft kategorisinde Kullanıcı Deneyimi ve Arayüz dalında aldığı 3.lük ve Felis Sağlık Kategorisinde aldığı Detailing Çalışması dalında başarı ödülünün ardından Muse Altın Ödülü’nün de sahibi oldu.

2015 yılından bu yana International Awards Associate (IAA) tarafından yaratıcılığı onurlandırmak, teşvik etmek amacı ile verilen Muse Ödülleri’nde Santa Farma’ya altın ödülü getiren Umudun Hikayesi projesinde hekimler 3 boyutlu hissi veren 2 boyutlu çizgi roman tadında çizimler ile etkileşime davet ediliyor.

Projede parallax effect tekniği kullanılarak “Umudunu Kaybetme” mesajı Sadako’nun mücadele dolu hikayesi ile aktarıldı. Atom bombası atıldığında Hiroşima’da yaşamakta olan Sadako, lösemiye yakalandığı için hastanede tedavi görmüştü ve hastanede kaldığı süre boyunca kağıttan 1000 turna kuşu yapmaya çalışmıştı. Bunu yapmasının sebebi eski bir Japon inancına göre 1000 turna kuşu yapan kişinin bir dilek dileme hakkı olmasıydı ve Sadako da hastalıktan kurtulmak için dilek dilemek istemişti.

Daha Fazla Göster
Sağlık haberlerine hızlıca ulaşabilmek hem de destek olmak için Google News'te Sağlık News'e abone olun. 

Bir cevap yazın