Spor & Egzersiz

Yaza fit girmenin “online” yolu

“Fit” kelimesi dilimize İngilizce’den girmiştir. İngilizce’de “uymak, uydurmak” anlamlarına gelmektedir. Herkes sağlıklı ve fit görünmek ister. Peki fit olmak için neler yapmalısınız?

Egzersize başlayın

Uzman gözünden anlatmak gerekirse, öncelikle yaşam şeklinizi değiştirmelisiniz. Spor veya egzersiz yapmalı, yapamıyorsanız veya bir rahatsızlığınız varsa yapabildiğiniz ölçüde hareket etmelisiniz. Dünya Sağlık Örgütü’nün önerisi haftada 3 gün 45 – 50 dakika veya 5 gün 30 dakika olmak üzere haftalık ortalama 150 dakika spor veya egzersiz yapılmasıdır. Sizler de egzersiz uygulamaya başlayarak fit olma yolunda ilk adımı atabilirsiniz. Fakat sadece spor veya egzersiz yeterli mi? Tabi ki hayır!

Uzman gözetiminde diyet uygulayın

Dyt.Meltem Yaman
Dyt.Meltem Yaman

Yaşam tarzı değişikliği bu noktada önem kazanmaktadır. Herkesin beklediği yaz tatili öncesi kısa süreli şok diyetler, zayıflama haplarının kullanımı gibi yanlış ve kısa süreli çözümler uygulanmaktadır. Doğru olan ise sizin için doğru diyeti belirleyecek, sağlıklı beslenmeyi size öğretecek, diyet yaparken yaptığınız yanlışları doğruya çevirecek bir uzman ile diyet serüveninize başlamaktır.

Zayıflama haplarından uzak durun

Zayıflama ilaçları, bireylerin metabolizma hızını arttırarak tüketilen besinlerin hızlı bir şekilde vücuttan atılmalarını sağlamak için üretilmiştir. Ancak, kalbin de daha hızlı çalışmasına neden olur. Bunun sonucunda kalp hastalığı olan bireyler başta olmak üzere hiçbir kalp hastalığı olmayan insanlarda sağlığa olumsuz etkileri olduğu gözlenmiştir. Zayıflama haplarına yönelmek yerine, yeme düzeninizde küçük değişiklikler yapmalı, sağlıklı beslenmeyi öğrenmelisiniz.

Şok diyetlerden uzak durun

Herkesin metabolizması farklıdır. Herkes yeme alışkanlıkları ve yaşam standartlarıyla tek ve özeldir. Standart ve düşük kalorili diyetler hayatı tehdit eder. Bu nedenle diyet ve sağlıklı yaşam serüvenine mutlaka bir ‘uzman’ eşliğinde çıkmalısınız.

Zamanınız kısıtlıysa sizin için ‘Online Diyet’ doğru seçim

Günümüzde diyete başlamak isteyen fakat diyetisyene gidecek zamanı ve imkanı olmayanlar için uygulanabilecek en iyi çözüm ‘online diyet’ tir. 15 yıllık tecrübemiz ile Online Danışmanlık Sistemi’ nde size özel hazırladığımız diyetler ile istediğiniz kiloya sağlığınızı koruyarak ulaşmanız çok kolay.

Online Diyeti kimler uygulayabilir?

Her yaş grubu, cinsiyet ve meslek farklılığına göre oluşturulan ve herkesin uygulayabileceği bir beslenme programıdır. Türkiye’nin ve Dünyanın her yerinden internet aracılığıyla yapılan görüşmeler sayesinde sağlıklı yaşamı öğrenmek mümkün.

Diyelim ki bizden danışmanlık almak istediniz, süreç nasıl ilerliyor?

İlk olarak sitemizdeki bilgi formunu doldurabilir, kan tahlillerinizi iletebilirsiniz. Bizler, kan tahlillerinizi inceleyip ‘size özel’ diyetinizi planlayarak dönüş yapacağız. İnternet üzerinden ulaşım sağlayarak, bizimle evinizden rahatça konuşabilir, aklınıza takılanları sormak için her zaman ulaşabilirsiniz. Online diyetlerin bir diğer avantajı ise haftalık kontrollerin, takiplerin yapılmasıdır. Bu süreçte metabolizma değişikliklerinize göre metabolizmanızı hızlandıracak doğru diyet değişiklikleri yapılır. Hem diyetin ve egzersizin devamlılığı, hem de kilo kaybının devamlılığı rahatlıkla sağlanmaktadır.

Daha Fazla Göster
Sağlık haberlerine hızlıca ulaşabilmek hem de destek olmak için Google News'te Sağlık News'e abone olun. 

Bir cevap yazın