Beslenme ve Diyet

Yoğun iş hayatında Beslenme tüyoları

Diyetisyen Çağla Aytaç konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Yoğun ve tempolu geçen iş hayatında çoğu kişi kendini ikinci plana attiyor. Aslında iş hayatının vazgeçilmezi olan pratik düşünmek..Doğru zamanda hızlı ve doğru kararlar almayı beslenme düzenimize eklediğimizde, hem başarılı bir iş hayatına sahip olabilir aynı zamanda sağlıklı menüler tercih edebiliriz.

Ofis ortamında , masa başı çalışan kişilerde daha fazla görülen obezitede can sıkıntısından kullanılan şeker ve çikolata türevlerinin artması , öğle yemeklerinin atlanması  ve  gece beslenme yoğunluğunun arttırılması gibi sorunlar obezitenin başlıca nedenleri arasında gelmektedir.

 Peki Ne Yapılmalı ?

Başta belirttiğim gibi hızlı ve pratik düşünmek örneğin kendinize küçük ara öğünler hazırlayın belki bir elmayı yemek zor olabilir ama aynı şeyi üstlenen kuru meyveleri yemek zor olmayacaktır.Yanına alacağınız sağlıklı  kuruyemişler ile birlikte kan şekerini dengeleyip, sonraki öğünde yanlış besin seçimini engelleyebilirsiniz .

Öğlen yemeklerinde yanınıza alacağınız bir peynirli ve bulgurlu salata veya 2 dilim çavdar ekmeği ve biraz peynir ile yapabileceğiniz sağlıklı bir sandviç. Hem hızlı yemek konusunda bize yardımcı olacak ve gün içinde enerjinizin daha az düşmesine neden olacakır.

Su tüketimi de bu konuda çok önemli , sık sık unutulan su tüketimini artırmak  konsantrenizi  bir o kadar iyi artıracakır.

Ülkemizde öğle molasında dışarıdan yapılan yanlış besin seçimlerinde obezitenin kat kat arttığını görebiliyoruz.Bu nedenle evden sağlıklı besinlerle hazırlayacağınız yemekleri işyerine götürüp tüketebilirsiniz.

Sağlık haberlerine hızlıca ulaşabilmek hem de destek olmak için Google News'te Sağlık News'e abone olun. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir