Beslenme ve Diyet

Acı Çehre Otuyla Zayıflama

Kilo vermek için başvurulan bir yöntem de acı çehre otu içmek veya yemektir. Kaynamış suyun içerisinde demleme yoluyla hazırlanabilen bu ot kilo vermeyi hızlandıran bir bitki tohumu karışımıdır. İçerisinde 75 farklı bitki tohumu olduğu bilinmektedir.
Bağırsak hareketlerini düzenleyici ve hızlandırıcı etkiye sahiptir. İdrar sökülmesine destek olur. Acı çehre otu tüketenlerde en büyük belirti sıkça tuvalete çıkma isteği üzerine olmuştur.

Vücuttan sıvı olarak atılan kilolar, genel olarak su şeklinde verilir. Kilo verme kalıcı olmazken, sudan kayıp olması nedeniyle vücut işlevleri zarar görebilir. Yine su eksikliği nedeniyle vitamin alımında da sıkıntı görülebilir.
Otun, tuvalete çıkarma ve idrar söktürücü özelliğine dayanılarak tüketimiyle beraber bol sıvı alımı da önerilmektedir.

İnsülin kullanan diyabet hastalarına, organ fonksiyonlarında yetersizlik görülen bireylere, antidepresan ilaç kullananlara, kortizon tedavisi uygulananlara kullanımı sakıncalı olup uzmana danışmalara önerilmektedir. Düzenli beslenme ve spor faaliyetleri ile birlikte, acı çehrenin etkisi gözle görülür. Haftalık verilen kilolar ile vücuttaki değişimi fark edilmektedir. Hakkında henüz detaylı bir araştırma yapılmadığından sağlıklı bireylerin de devamlı kullanımından önce uzmana danışmaları önerilir.

Dyt. İrem Öncü

Düzenli kullanımıyla vücuttaki yağ hücrelerini yaktığı bilinmekle beraber duyulan tatlı isteğini de önemli ölçüde azaltır. Çayını hazırlamak ise oldukça basittir. İlk olarak normal çay yapar gibi çaydanlıkta suyun kaynamasını sağlayın. Kaynamaya yakın zamanda acı çehrenizi atarak normal bir şekilde maksimum 5-6 dakika kadar daha kaynaması yeterli olacaktır.

Hazırlamış olduğunuz çayın en ideal kullanım yöntemi, sabah ve akşamları olmak üzere birer fincan tüketmektir. Kilo vermek için ve sindirim sistemlerinizi daha çok çalışmasını sağlamak
için sabah kahvaltıdan yarım saat sonra ve akşam yemeklerinizden aynı şekil yarım saat sonra çayınızı tüketmek daha etkili olacaktır.
Fazla tüketilmesi mide bulantısı, ishal ve mide sancıları gibi sıkıntılara yol açabilir. Uzman kontrolünde tüketimine dikkat edilmelidir.

Sağlık haberlerine hızlıca ulaşabilmek hem de destek olmak için Google News'te Sağlık News'e abone olun. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir