KBB (Кulak Burun Boğaz)

Yaz aylarında burun estetiği ameliyatı

Yaz aylarında burun estetiği ameliyatı olunur mu? Hastalarımdan en fazla gelen sorulardan biri de bu, oysa havanın çok sıcak ya da nemli olması gibi mevsimsel değişkenler burun ameliyatlarını etkilemiyor.

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi burun ameliyatlarında da dikkat edilmesi gereken noktalar var elbette. Yazın dikkat edilmesi gereken durumların başında güneş ışınlarından korunmak geliyor. Ayrıca hastalarımızın tatil mevsimi olması nedeniyle bronzlaşma, havuz ve deniz gibi etkinliklerde özenli davranması gerekir.
Ameliyat sonrası güneş ışınlarının kuvvetli olduğu 10.00 – 17.00 saatleri arasında burnun doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmaması gerekir. Ayrıca güneş gözlüğü kullanımının mümkün olmadığı durumlarda güneşe çıkılacak zamanlarda şapka tercih edilmelidir.

Dr. Öğr. Üyesi Tamer HALILOĞLU
Dr. Öğr. Üyesi Tamer HALILOĞLU

Ameliyat sonrası belirteceğimiz kritik dönemden sonra denize girilebilir. Fakat hastaların havuz ve deniz suyu ile doğrudan temasına özen göstermesi gerekir. Yazın iş yoğunluğunun azalması ve tatil dönemine girilmesi burun ameliyatları sonrası dinlenme süreci için de idealdir. Özellikle yurt dışındaki hastalarım yazın ameliyat olmayı tercih ediyorlar.
Hem tatil hem de burun ameliyatlarını aynı anda çıkararak yazın avantajını kullanıyorlar. Önerilere uydukları taktirde yaz aylarında gerçekleştirilen burun estetiği ameliyatlarının hiçbir riski yoktur.

Sağlık haberlerine hızlıca ulaşabilmek hem de destek olmak için Google News'te Sağlık News'e abone olun. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir